Teodor ZIOMEK „Pejzaż z ostami”, 1921

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

„Pejzaż z ostami”, 1921

olej, płótno naklejone na tekturę, 27 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek / 1921

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
5 800 zł

Malarz, związany z warszawskim środowiskiem artystycznym, uczeń Szkoły Rysunkowej Gersona i krakowskiej ASP w pracowni J. Unierzyskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego (1897-1901). Podróżował do Włoch, Austrii, Niemiec i na Krym. Należał do Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i stowarzyszenia „Odłam”. Artysta w swych pejzażach wierny był realizmowi zarówno w ujęciu , jak i w opracowaniu tematu.

Poz. 2, „Pejzaż z ostami”, 1921 - kontakt