Stanisław BATOWSKI KACZOR „Pałac i park w Obroszynie koło Lwowa”, 1921

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

„Pałac i park w Obroszynie koło Lwowa”, 1921

olej, tektura, 24,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: Batowski 1921,
na odwrocie autorski napis ołówkiem: 29 8 921 Batowski / Obroszyn.

Cena wywoławcza:
3 400 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w krakowskiej SSP, naukę uzupełniał w akademiach w Wiedniu i Monachium. Podróżował po Hiszpanii, Maroku i Krymie, przebywał w Paryżu i we Włoszech. W latach 1903-1914 prowadził własną szkołę malarstwa we Lwowie. Malował portrety, pejzaże, sceny batalistyczne, podejmował tematy religijne i rodzajowe.

Poz. 3, „Pałac i park w Obroszynie koło Lwowa”, 1921 - kontakt