Wanda UKLEJOWA „Martwa natura z pierwiosnkiem”, 1978

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

„Martwa natura z pierwiosnkiem”, 1978

olej, tektura, 41 x 50 cm,
sygn. p.g.: Uklejowa.
Na odwrocie autorski opis długopisem: 1978 / Wanda Uklejowa / „Martwa natura” olej.

Cena wywoławcza:
1 750 zł

Malarka, związana z gliwickim środowiskiem artystycznym, działaczka ruchu oporu. W 1950 ukończyła krakowską ASP. Była żoną artysty Władysława Uklei.

Poz. 7, „Martwa natura z pierwiosnkiem”, 1978 - kontakt