Tadeusz MRÓZ-ŁĘKAWSKI „Koleją przez góry”, 1936

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

„Koleją przez góry”, 1936

olej, tektura, 20 x 26 cm,
sygn. p.d.: T. Mróz 36

Cena wywoławcza:
2 500 zł

Malarz, uczeń Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie i krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego, I. Pieńkowskiego, St. Kamockiego, T. Axentowicza i W. Weissa. Wystawiał w krakowskim i lwowskim TPSP oraz w ZPAP w Krakowie. Malował pejzaże, widoki Krakowa, sceny rodzajowe z Podhala, martwe natury. Zginął w Oświęcimiu.

Poz. 6, „Koleją przez góry”, 1936 - kontakt