Luiz USABAL Y HARNÁNDEZ „Kobieta z kieliszkiem szampana”, 1910

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

„Kobieta z kieliszkiem szampana”, 1910

olej, płótno, 118,5 x 90 cm
sygn. l.d.: L. Usabal 10; na odwrocie: L. Usabal.
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.

Cena wywoławcza:
54 000 zł

Malarz i grafik, pochodzenia baskijskiego, urodzony w Walencji, gdzie kształcił się w Akademii de San Carlos. Studia kontynuował podczas podróży artystycznych do Francji, Niemiec i Włoch. Poza malarstwem i grafiką projektował plakaty, jego prace ukazywały się na kartkach pocztowych.

Poz. 9, „Kobieta z kieliszkiem szampana”, 1910 - kontakt