Aukcja nr 97 - 29.05.2010

Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 29 maja 2010 - godz. 16.00

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: szkło bezbarwne, złocenie, barwne emalie, wys. 35 cm, kolista stopa, korpus kulisty, zwężający się ku dołowi, wysoka wąska szyjka z dekoracją w formie nakładanych rozetek , korek w kształcie szyszki, na złoconym tle korpusu malowany motyw pary lwów trzymających tablice dekalogu, pod tablicami napis w języku hebrajskim, całość dekorowana stylizowanymi motywami liściastymi i rocaille`ami.
Niemcy(?), k. XIX w
KARAFKA Z TABLICAMI DEKALOGU
szkło bezbarwne, złocenie, barwne emalie, wys. 35 cm, kolista stopa, korpus kulisty, zwężający się ku dołowi, wysoka wąska szyjka z dekoracją w formie nakładanych rozetek , korek w kształcie szyszki, na złoconym tle korpusu malowany motyw pary lwów trzymających tablice dekalogu, pod tablicami napis w języku hebrajskim, całość dekorowana stylizowanymi motywami liściastymi i rocaille`ami. Niemcy(?), k. XIX w
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
2 800 zł

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - kontakt

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: szkło bezbarwne, szlifowane,  grawerowane, wys. 22 cm, korpus w formie odwróconego serca, dekorowany motywami kwiatów i rocaille`ów, na ściankach bocznych pionowe wąskie fasety, oprawa wylewu srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Weinranck & Schmidt, Hanau.
Niemcy, ok. 1920
KARAFKA
szkło bezbarwne, szlifowane, grawerowane, wys. 22 cm, korpus w formie odwróconego serca, dekorowany motywami kwiatów i rocaille`ów, na ściankach bocznych pionowe wąskie fasety, oprawa wylewu srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Weinranck & Schmidt, Hanau. Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł