Aukcja nr 97 - 29.05.2010

Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 29 maja 2010 - godz. 16.00

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, zbliżona do owalu ażurowa, grawerowana łopatka, gładki trzonek, dł. 34 cm, waga 186 g, sr. pr. 84, cechy probierni petersburskiej, monogram nieznanego złotnika: K. P., sygnatura właściciela fabryki wyrobów srebrnych Liubawina (Aleksander Benedyktowicz Liubawin, 1893-1917).
St. Petersburg, 1893-1917
ŁOPATKA DO RYB
srebro, zbliżona do owalu ażurowa, grawerowana łopatka, gładki trzonek, dł. 34 cm, waga 186 g, sr. pr. 84, cechy probierni petersburskiej, monogram nieznanego złotnika: K. P., sygnatura właściciela fabryki wyrobów srebrnych Liubawina (Aleksander Benedyktowicz Liubawin, 1893-1917). St. Petersburg, 1893-1917
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - kontakt

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, okrągłe wysklepione stopy, trzony tralkowe z pierścieniami w dolnej i górnej części, tulejki z wydatnymi profitkami, pierścienie dekorowane grawerowanym, stylizowanym ornamentem kwiatowym, waga 650 g, wys. 30 cm, srebro pr. 13, cechy probierni wiedeńskiej z 1844, monogram  złotnika: M (?)
Wiedeń, 1844
PARA ŚWIECZNIKÓW
srebro, okrągłe wysklepione stopy, trzony tralkowe z pierścieniami w dolnej i górnej części, tulejki z wydatnymi profitkami, pierścienie dekorowane grawerowanym, stylizowanym ornamentem kwiatowym, waga 650 g, wys. 30 cm, srebro pr. 13, cechy probierni wiedeńskiej z 1844, monogram złotnika: M (?) Wiedeń, 1844
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, prostokątny gładki korpus,  otwór na kluczyk osadzony w plakietce kartuszowej, pokrywa na zawiasie, dekorowana grawerowanym motywem stylizowanych liści i monogramem E. C., waga 504 g, srebro pr. 13, cechy probierni w Ołomuńcu (F 1) z 1833, monogram złotnika: C W.
Ołomuniec, Czechy, 1833
CUKIERNICA SKRZYNKOWA
srebro, prostokątny gładki korpus, otwór na kluczyk osadzony w plakietce kartuszowej, pokrywa na zawiasie, dekorowana grawerowanym motywem stylizowanych liści i monogramem E. C., waga 504 g, srebro pr. 13, cechy probierni w Ołomuńcu (F 1) z 1833, monogram złotnika: C W. Ołomuniec, Czechy, 1833
Cena wywoławcza:
4 500 zł
Cena uzyskana:
4 500 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, złocenie, gładki korpus w formie dwóch kolistych czarek na 4 wygiętych nóżkach, uchwyt w formie skręconego pręta, zakończonego podwójną pętlą,
waga 111 g, srebro pr. 84, cechy probierni w Mitawie (gubernia Kurlandzka), 1863,  probierz (cyrylicą): I. Z (nieznany probierz, 1855-1870), monogram złotnika: T E.; para łyżeczek, srebro pr. 84, cechy probierni petersburskiej, probierz  A. Rychter, 1898-1903, złotnik ITB (nieznany).
Mitawa, 1863
SOLNICZKA NEOBAROKOWA
srebro, złocenie, gładki korpus w formie dwóch kolistych czarek na 4 wygiętych nóżkach, uchwyt w formie skręconego pręta, zakończonego podwójną pętlą, waga 111 g, srebro pr. 84, cechy probierni w Mitawie (gubernia Kurlandzka), 1863, probierz (cyrylicą): I. Z (nieznany probierz, 1855-1870), monogram złotnika: T E.; para łyżeczek, srebro pr. 84, cechy probierni petersburskiej, probierz A. Rychter, 1898-1903, złotnik ITB (nieznany). Mitawa, 1863
Cena wywoławcza:
1 400 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: 6 łyżeczek do mokki, trzonki gładkie, dekorowane nakładanymi plakietkami w formie kartuszy z grawerowanym monogramem J D i koroną hrabiowską, nad koroną klejnot pół kozy wspiętej (na jednej łyżeczce plakietki zatarte ), waga 55,05 g;
4 łyżeczki do herbaty, trzonki dekorowane motywem palmet i owalnych medalionów przeznaczonych na monogram, w medalionach na odwrocie nakładane plakietki w formie kartuszy z monogramem, koroną hrabiowską i klejnotem  jak w łyżeczkach do mokki, waga 96,63 g; srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1866, probierz: I. S. (Józef Sosnowski), sygn. złotnika: Malcz, znak warsztatowy kotwica.
Warszawa, 1866
ŁYŻECZKI DO HERBATY I MOKKI MALCZ
6 łyżeczek do mokki, trzonki gładkie, dekorowane nakładanymi plakietkami w formie kartuszy z grawerowanym monogramem J D i koroną hrabiowską, nad koroną klejnot pół kozy wspiętej (na jednej łyżeczce plakietki zatarte ), waga 55,05 g; 4 łyżeczki do herbaty, trzonki dekorowane motywem palmet i owalnych medalionów przeznaczonych na monogram, w medalionach na odwrocie nakładane plakietki w formie kartuszy z monogramem, koroną hrabiowską i klejnotem jak w łyżeczkach do mokki, waga 96,63 g; srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1866, probierz: I. S. (Józef Sosnowski), sygn. złotnika: Malcz, znak warsztatowy kotwica. Warszawa, 1866
Cena wywoławcza:
1 700 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: dla 6 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe:  widelec do wędlin, łyżka do sałatek, łopatka do ryb, 2 solniczki z łyżeczkami ; łącznie 49 sztuk, waga 3738 g; sr. pr. 3, cecha austro-węgierskia, monogram i znak  złotnika: MS;  kaseta dębowa, wym. 13 x 40,5 x 33 cm, wewnątrz kasety nadruk firmowy: Jubiler i złotnik / A. H. Zipper / Lwów, Rynek 32.
Lwów, ok. 1910
ZESTAW SZTUĆCÓW
dla 6 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe: widelec do wędlin, łyżka do sałatek, łopatka do ryb, 2 solniczki z łyżeczkami ; łącznie 49 sztuk, waga 3738 g; sr. pr. 3, cecha austro-węgierskia, monogram i znak złotnika: MS; kaseta dębowa, wym. 13 x 40,5 x 33 cm, wewnątrz kasety nadruk firmowy: Jubiler i złotnik / A. H. Zipper / Lwów, Rynek 32. Lwów, ok. 1910
Cena wywoławcza:
7 500 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, romboidalna, wysklepiona stopa z plastyczną dekoracją liściastą, korpus w formie owocu etrogu, kanelowany, z pokrywą na zawiasie i uchwytem w formie kulki otoczonej plastycznym motywem liści dębu, wys. 15 cm, waga 552 g, sr. pr. 12, monogram złotnika: W. P. & Co.
Niemcy, ok. poł. XIX w.
NACZYNIE NA ETROG
srebro, romboidalna, wysklepiona stopa z plastyczną dekoracją liściastą, korpus w formie owocu etrogu, kanelowany, z pokrywą na zawiasie i uchwytem w formie kulki otoczonej plastycznym motywem liści dębu, wys. 15 cm, waga 552 g, sr. pr. 12, monogram złotnika: W. P. & Co. Niemcy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł