Aukcja nr 97 - 29.05.2010

Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 29 maja 2010 - godz. 16.00

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: 6 łyżeczek do mokki, trzonki gładkie, dekorowane nakładanymi plakietkami w formie kartuszy z grawerowanym monogramem J D i koroną hrabiowską, nad koroną klejnot pół kozy wspiętej (na jednej łyżeczce plakietki zatarte ), waga 55,05 g;
4 łyżeczki do herbaty, trzonki dekorowane motywem palmet i owalnych medalionów przeznaczonych na monogram, w medalionach na odwrocie nakładane plakietki w formie kartuszy z monogramem, koroną hrabiowską i klejnotem  jak w łyżeczkach do mokki, waga 96,63 g; srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1866, probierz: I. S. (Józef Sosnowski), sygn. złotnika: Malcz, znak warsztatowy kotwica.
Warszawa, 1866
ŁYŻECZKI DO HERBATY I MOKKI MALCZ
6 łyżeczek do mokki, trzonki gładkie, dekorowane nakładanymi plakietkami w formie kartuszy z grawerowanym monogramem J D i koroną hrabiowską, nad koroną klejnot pół kozy wspiętej (na jednej łyżeczce plakietki zatarte ), waga 55,05 g; 4 łyżeczki do herbaty, trzonki dekorowane motywem palmet i owalnych medalionów przeznaczonych na monogram, w medalionach na odwrocie nakładane plakietki w formie kartuszy z monogramem, koroną hrabiowską i klejnotem jak w łyżeczkach do mokki, waga 96,63 g; srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1866, probierz: I. S. (Józef Sosnowski), sygn. złotnika: Malcz, znak warsztatowy kotwica. Warszawa, 1866
Cena wywoławcza:
1 700 zł

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 97 - 29.05.2010 - kontakt

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: dla 6 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe:  widelec do wędlin, łyżka do sałatek, łopatka do ryb, 2 solniczki z łyżeczkami ; łącznie 49 sztuk, waga 3738 g; sr. pr. 3, cecha austro-węgierskia, monogram i znak  złotnika: MS;  kaseta dębowa, wym. 13 x 40,5 x 33 cm, wewnątrz kasety nadruk firmowy: Jubiler i złotnik / A. H. Zipper / Lwów, Rynek 32.
Lwów, ok. 1910
ZESTAW SZTUĆCÓW
dla 6 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe: widelec do wędlin, łyżka do sałatek, łopatka do ryb, 2 solniczki z łyżeczkami ; łącznie 49 sztuk, waga 3738 g; sr. pr. 3, cecha austro-węgierskia, monogram i znak złotnika: MS; kaseta dębowa, wym. 13 x 40,5 x 33 cm, wewnątrz kasety nadruk firmowy: Jubiler i złotnik / A. H. Zipper / Lwów, Rynek 32. Lwów, ok. 1910
Cena wywoławcza:
7 500 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: srebro, romboidalna, wysklepiona stopa z plastyczną dekoracją liściastą, korpus w formie owocu etrogu, kanelowany, z pokrywą na zawiasie i uchwytem w formie kulki otoczonej plastycznym motywem liści dębu, wys. 15 cm, waga 552 g, sr. pr. 12, monogram złotnika: W. P. & Co.
Niemcy, ok. poł. XIX w.
NACZYNIE NA ETROG
srebro, romboidalna, wysklepiona stopa z plastyczną dekoracją liściastą, korpus w formie owocu etrogu, kanelowany, z pokrywą na zawiasie i uchwytem w formie kulki otoczonej plastycznym motywem liści dębu, wys. 15 cm, waga 552 g, sr. pr. 12, monogram złotnika: W. P. & Co. Niemcy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: mosiądz, ślady srebrzenia, wys. 22 cm, w formie wieżyczki wspartej na kolistej stopie z  tralkowym trzonem, kwadratowy, ażurowy pojemnik na zioła ozdobiony u dołu 4 wiszącymi dzwoneczkami, u góry 4 chorągiewkami, zwieńczony iglicą z kulą i chorągiewką; łyżeczka z kolistym czerpakiem i prostym trzonkiem zakończonym kulą.
Polska, k. XIX w
BALSAMINKA Z ŁYŻECZKĄ
mosiądz, ślady srebrzenia, wys. 22 cm, w formie wieżyczki wspartej na kolistej stopie z tralkowym trzonem, kwadratowy, ażurowy pojemnik na zioła ozdobiony u dołu 4 wiszącymi dzwoneczkami, u góry 4 chorągiewkami, zwieńczony iglicą z kulą i chorągiewką; łyżeczka z kolistym czerpakiem i prostym trzonkiem zakończonym kulą. Polska, k. XIX w
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: cyna srebrzona, wym.: 21,5 x 28,5 cm, półkolisty korpus z reliefowym motywem półleżącej  postaci dziewczyny z koszem kwiatów i gołębiami, w otoczeniu kwitnących gałązek, których ażurowy motyw pojawia się również  w narożnikach, plakieta  na 4 nóżkach, z zawieszeniem, sygn. i numer : WMF / 382 /A.
Niemcy, ok. 1910
PLAKIETA WMF
cyna srebrzona, wym.: 21,5 x 28,5 cm, półkolisty korpus z reliefowym motywem półleżącej postaci dziewczyny z koszem kwiatów i gołębiami, w otoczeniu kwitnących gałązek, których ażurowy motyw pojawia się również w narożnikach, plakieta na 4 nóżkach, z zawieszeniem, sygn. i numer : WMF / 382 /A. Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 800 zł

Aukcja nr 97 - 29.05.2010

: podstawa z zielonego onyksu, kwadratowa, na 4 metalowych wygiętych nóżkach, trzon odlew z białego metalu, brązowiony, w formie wazy z 2 uchwytami, zbiornik i klosz z bezbarwnego, matowanego szkła, dekorowanego malowanymi motywami kwiatowymi, palnik marki Kosmos, wys. 89 cm,
Francja (?), ok. 1910
LAMPA NAFTOWA
podstawa z zielonego onyksu, kwadratowa, na 4 metalowych wygiętych nóżkach, trzon odlew z białego metalu, brązowiony, w formie wazy z 2 uchwytami, zbiornik i klosz z bezbarwnego, matowanego szkła, dekorowanego malowanymi motywami kwiatowymi, palnik marki Kosmos, wys. 89 cm, Francja (?), ok. 1910
Cena wywoławcza:
3 000 zł