Czesław KURYATTO „Słoneczniki”, 1943

Aukcja nr 92 - 17.10.2009

„Słoneczniki”, 1943

olej, płótno, 71 x 58 cm,
sygn. p.d.: Kuryatto 1943

Cena wywoławcza:
5 400 zł

Malarz, kształcił się w prywatnej szkole Konrada Krzyżanowskiego, a następnie w warszawskiej SSP u T. Pruszkowskiego. Mieszkał w Katowicach i Warszawie, w 1938 osiadł na stałe w Wiśle na Śląsku Cieszyńskim. Był członkiem TZSP i ZZPAP. Najczęściej malował portrety, pejzaże ze Śląska, Kazimierza Dolnego, widoki nadmorskie, po wojnie głównie krajobrazy z okolic Wisły. Ok. 1939 Śląski Urząd Wojewódzki zakupił „Portret Marszałka Piłsudskiego” jego autorstwa. Projektował również okładki do książek i plakaty.

Poz. 10, „Słoneczniki”, 1943 - kontakt