Wiktor KORECKI „Pejzaż z drogą i snopkami”

Aukcja nr 92 - 17.10.2009

„Pejzaż z drogą i snopkami”

olej, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. l.d.: Wiktor Korecki

Cena wywoławcza:
8 400 zł

Malarz, kształcił się w Kijowie, od 1921 mieszkał w Warszawie, gdzie miał pracownię. W czasie Powstania Warszawskiego pracownia spłonęła. Artysta najchętniej podejmował tematykę pejzażową, inspirowaną malarstwem Chełmońskiego.

Poz. 9, „Pejzaż z drogą i snopkami” - kontakt