Stanisław DZIEMAŃSKI „Widok z Nosala”, 1933

„Widok z Nosala”, 1933

tempera, tektura, 18 x 34 cm,
sygn. l.d.: St. Dziemański.
Na odwrocie napis autorski: „Widok z Nosala / 1933 St. Dziemański”.

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Cena uzyskana:
2 200 zł

Malarz, uczeń T. Błotnickiego i S. Dębickiego w Szkole Rysunków Malowania i
Modelowania, naukę uzupełniał u W. Wodzinowskiego i T. Axentowicza. Po 1924 podróżował kilkakrotnie do Francji i Włoch. Brał udział w wystawach krakowskiego TPSP, wystawiał w Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Zakopanem. Od 1954 mieszkał w Warszawie. Najczęściej podejmował tematykę pejzażową, malował Tatry i Podhale, motywy marynistyczne, widoki architektury.

Poz. 1, „Widok z Nosala”, 1933 - kontakt