Fryderyk Antoni HAYDER „Pejzaż z wierzbami”, 1937

„Pejzaż z wierzbami”, 1937

akwarela, ołówek, papier, 17,5 x 21 cm,
sygn. p.d..: F. Hayder 937.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
850 zł

Malarz, rysownik, muzealnik. Kształcił się w krakowskiej ASP pod kierunkiem Mehoffera, Dunikowskiego i Wojnarskiego. Do 1935 mieszkał w Krakowie, skąd przeniósł się do Warszawy. W czasie powstania warszawskiego spłonęło mieszkanie artysty wraz z pracownią. Po wojnie związał się z Gliwicami. Przedwojenna twórczość artysty nawiązuje do osiągnięć polskiego koloryzmu, lata powojenne to inspiracje Cezannem i postkubizmem Picassa i Braque`a.

Poz. 8, „Pejzaż z wierzbami”, 1937 - kontakt