Piotr STACHIEWICZ „Bukiet pełników”

„Bukiet pełników”

olej, płótno, 56 x 69 cm,
sygn. l.d.: P. Stachiewicz

Cena wywoławcza:
7 500 zł

Malarz związany z krakowskim środowiskiem artystycznym, wiceprezes tamtejszego TPSP (1912-1918). W latach 1877-1883 kształcił się w krakowskiej SSP, studia kontynuował w akademii monachijskiej w pracowni Otto Seitza. W 1886 podróżował po Włoszech, po powrocie osiadł w Krakowie. Uczył malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. A. Baranieckiego. Najbardziej znany z cykli religijnych i kompozycji alegorycznych, malował również pejzaże i portrety młodych kobiet, posługując się techniką olejną i pastelami.

Poz. 6, „Bukiet pełników” - kontakt