Eugeniusz DZIERZENCKI „Brzeg morski”

„Brzeg morski”

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: E. Dzierzencki

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Malarz, związany z sopockim środowiskiem artystycznym. Studiował w warszawskiej ASP u Wyczółkowskiego i Skoczylasa. Po wojnie zamieszkał w Sopocie. Jest autorem pejzaży marynistycznych z okolic Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Poz. 2, „Brzeg morski” - kontakt