Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 23 maja 2009 - godz. 16.00

: dwie łyżki i dwie chochelki, srebro, nabierki złocone, trzonki dekorowane secesyjnym ażurowym motywem roślinnym, waga 217 g, srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik  Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XXw.), tekturowe pudełko z nadrukiem firmy jubilerskiej w Bonn,
Niemcy, ok. 1910.
KOMPLET ŁYŻEK DO DESERÓW I CHOCHELEK DO SOSÓW
dwie łyżki i dwie chochelki, srebro, nabierki złocone, trzonki dekorowane secesyjnym ażurowym motywem roślinnym, waga 217 g, srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik  Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XXw.), tekturowe pudełko z nadrukiem firmy jubilerskiej w Bonn, Niemcy, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
1 450 zł

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - kontakt

: srebro, okrągłe wysklepione stopy na plintach, zwężające się ku górze  trzony z pierścieniami w dolnej części i kapturkami z liści akantu w części górnej, wazonowe tulejki z wydatnymi profitkami, dolna partia trzonu dekorowana motywem akantu, profile stopy,  pierścienia i profitki obwiedzione ornamentem palmetowym, waga 808 g, wys. 30 cm, srebro pr. 12, sygnatura złotnika: Nowakowski / w Warszawie (Maciej Nowakowski czynny 1825-1856),
Warszawa, ok. 1830

PARA ŚWIECZNIKÓW WARSZAWSKICH
srebro, okrągłe wysklepione stopy na plintach, zwężające się ku górze  trzony z pierścieniami w dolnej części i kapturkami z liści akantu w części górnej, wazonowe tulejki z wydatnymi profitkami, dolna partia trzonu dekorowana motywem akantu, profile stopy,  pierścienia i profitki obwiedzione ornamentem palmetowym, waga 808 g, wys. 30 cm, srebro pr. 12, sygnatura złotnika: Nowakowski / w Warszawie (Maciej Nowakowski czynny 1825-1856), Warszawa, ok. 1830
Cena wywoławcza:
6 000 zł