Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 23 maja 2009 - godz. 16.00

: podstawa czerwony marmur, dwie plakiety i wieniec laurowy: 1. blaszka sr. pr. 800, złocona, z nałożoną odznaką Automobilklubu Wielkopolskiego i grawerowanym napisem: „PUHAR WĘDROWNY / KOMISJI TURYSTYCZNEJ / AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI / ZDOBYŁ M. PĘCHERSKI / NA ROK 1933/4 UZYSK. I MIEJSCE 494 PKT”, 2. plakieta  MARSZAŁEK J. PIŁSUDSKI, sygn. J. Aumiller, brąz, 90 x 60 mm, wymiar całości 240 x 157 mm.
PLAKIETA OKOLICZNOŚCIOWA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI
podstawa czerwony marmur, dwie plakiety i wieniec laurowy: 1. blaszka sr. pr. 800, złocona, z nałożoną odznaką Automobilklubu Wielkopolskiego i grawerowanym napisem: „PUHAR WĘDROWNY / KOMISJI TURYSTYCZNEJ / AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI / ZDOBYŁ M. PĘCHERSKI / NA ROK 1933/4 UZYSK. I MIEJSCE 494 PKT”, 2. plakieta  MARSZAŁEK J. PIŁSUDSKI, sygn. J. Aumiller, brąz, 90 x 60 mm, wymiar całości 240 x 157 mm.
Cena wywoławcza:
400 zł
Cena uzyskana:
500 zł

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - kontakt

Piotr Aleksiejewicz LEWCZENKO: olej, sklejka, 20 x 27,7 cm,
sygn. cyrylicą p.d.: P. Lewczenko.
Praca  został przywieziona w latach międzywojennych z Moskwy  przez ojca obecnego właściciela.
W zbiorach Muzeum Sztuk Pięknych w Odessie znajduję się obraz Lewczenki z 1906 prezentujący podobny motyw pejzażowy, z grupą chat w nieco innym ujęciu (olej tektura, 33 x 37 cm).
„Chaty na Ukrainie”
olej, sklejka, 20 x 27,7 cm, sygn. cyrylicą p.d.: P. Lewczenko. Praca został przywieziona w latach międzywojennych z Moskwy przez ojca obecnego właściciela. W zbiorach Muzeum Sztuk Pięknych w Odessie znajduję się obraz Lewczenki z 1906 prezentujący podobny motyw pejzażowy, z grupą chat w nieco innym ujęciu (olej tektura, 33 x 37 cm).
Cena wywoławcza:
7 500 zł
Cena uzyskana:
36 000 zł

Piotr Aleksiejewicz LEWCZENKO: olej, płótno naklejone na tekturę, 20,7 x 32,5 cm,
Na odwrocie naklejka z numerem 432 (napis atramentem) i napisy cyrylicą (ołówkiem kopiowym) : „12 Kamiej… (napis nieczytelny) do 1902”
Praca została przywieziona w latach międzywojennych z Moskwy  przez ojca obecnego właściciela.
„Kamienny potok”, ok. 1902
olej, płótno naklejone na tekturę, 20,7 x 32,5 cm, sygn. cyrylicą p.d.: P. Lewczenko. Na odwrocie naklejka z numerem 432 (napis atramentem) i napisy cyrylicą (ołówkiem kopiowym) : „12 Kamiej… (napis nieczytelny) do 1902” Praca została przywieziona w latach międzywojennych z Moskwy przez ojca obecnego właściciela.
Cena wywoławcza:
7 500 zł
Cena uzyskana:
34 000 zł

Zofia STANKIEWICZ: akwarela, papier, 24,5 x 35,5 cm
sygn. l.d: Zofia / Stankiewicz /1940 r.
na odwrocie drukowana naklejka  krakowskiego salonu sztuki K. Wojciechowskiego, wypełniona atramentem: Data przyjęcia 1944 / Zofia Stankiewicz / Z Jastrzębiej Góry / akwarela / Nr 1451
„Motyw z Jastrzębiej Góry”, 1940
akwarela, papier, 24,5 x 35,5 cm sygn. l.d: Zofia / Stankiewicz /1940 r. na odwrocie drukowana naklejka krakowskiego salonu sztuki K. Wojciechowskiego, wypełniona atramentem: Data przyjęcia 1944 / Zofia Stankiewicz / Z Jastrzębiej Góry / akwarela / Nr 1451
Cena wywoławcza:
2 950 zł