Muzeum Śląskie - Katowice, Al. Korfantego 3 - 23 maja 2009 - godz. 16.00

: misa szkło bezbarwne, powlekane od zewnątrz błękitną powłoką, dekorowane  wtopionymi jasnożółtymi, czesanymi faliście poziomo nitkami szklanymi, powierzchnia iryzująca, podstawa mosiężna ze śladami złocenia, o ażurowych motywach wici roślinnej, wys. 24 cm,
Loetz (?), Czechy, ok. 1910
PATERA SECESYJNA
misa szkło bezbarwne, powlekane od zewnątrz błękitną powłoką, dekorowane  wtopionymi jasnożółtymi, czesanymi faliście poziomo nitkami szklanymi, powierzchnia iryzująca, podstawa mosiężna ze śladami złocenia, o ażurowych motywach wici roślinnej, wys. 24 cm, Loetz (?), Czechy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
3 100 zł

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 89 - 23.05.2009 - kontakt

: szkło bezbarwne, matowane, dekorowane czarną emalią, kolista butelka z reliefowym motywem kwiatu dalii, zamknięta chromowanym rozpylaczem z gumową gruszką obciągniętą tkaniną, wys. 15 cm, wzór nr 665 (Catalogue de Verreriers de Rene Lalique, Paris, 1932, plansza 115),  na dnie grawerowana sygnatura: Lalique (R w kole) France,
Francja, po 1980
BUTELKA NA PERFUMY Z ROZPYLACZEM LALIQUE „DAHLIA”
szkło bezbarwne, matowane, dekorowane czarną emalią, kolista butelka z reliefowym motywem kwiatu dalii, zamknięta chromowanym rozpylaczem z gumową gruszką obciągniętą tkaniną, wys. 15 cm, wzór nr 665 (Catalogue de Verreriers de Rene Lalique, Paris, 1932, plansza 115),  na dnie grawerowana sygnatura: Lalique (R w kole) France,  Francja, po 1980
Cena wywoławcza:
1 650 zł

: dwie łyżki i dwie chochelki, srebro, nabierki złocone, trzonki dekorowane secesyjnym ażurowym motywem roślinnym, waga 217 g, srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik  Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XXw.), tekturowe pudełko z nadrukiem firmy jubilerskiej w Bonn,
Niemcy, ok. 1910.
KOMPLET ŁYŻEK DO DESERÓW I CHOCHELEK DO SOSÓW
dwie łyżki i dwie chochelki, srebro, nabierki złocone, trzonki dekorowane secesyjnym ażurowym motywem roślinnym, waga 217 g, srebro pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik  Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XXw.), tekturowe pudełko z nadrukiem firmy jubilerskiej w Bonn, Niemcy, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
1 450 zł

: srebro, okrągłe wysklepione stopy na plintach, zwężające się ku górze  trzony z pierścieniami w dolnej części i kapturkami z liści akantu w części górnej, wazonowe tulejki z wydatnymi profitkami, dolna partia trzonu dekorowana motywem akantu, profile stopy,  pierścienia i profitki obwiedzione ornamentem palmetowym, waga 808 g, wys. 30 cm, srebro pr. 12, sygnatura złotnika: Nowakowski / w Warszawie (Maciej Nowakowski czynny 1825-1856),
Warszawa, ok. 1830

PARA ŚWIECZNIKÓW WARSZAWSKICH
srebro, okrągłe wysklepione stopy na plintach, zwężające się ku górze  trzony z pierścieniami w dolnej części i kapturkami z liści akantu w części górnej, wazonowe tulejki z wydatnymi profitkami, dolna partia trzonu dekorowana motywem akantu, profile stopy,  pierścienia i profitki obwiedzione ornamentem palmetowym, waga 808 g, wys. 30 cm, srebro pr. 12, sygnatura złotnika: Nowakowski / w Warszawie (Maciej Nowakowski czynny 1825-1856), Warszawa, ok. 1830
Cena wywoławcza:
6 000 zł