Antoni TESLAR „Wisła w okolicach Grudziądza”, 1921

„Wisła w okolicach Grudziądza”, 1921

olej, tektura, 35 x 43 cm,
sygn. p.d.: A. teslar / Grudziądz 21/IV 1921

Cena wywoławcza:
3 500 zł

Malarz i emalier, członek grupy „Zachęta”. Służył w Legionach Polskich. Studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych oraz w krakowskiej ASP (1921-1925). Naukę uzupełniał w Paryżu (1926-1929). Odbył podróże do Włoch i Hiszpanii, w latach 1930-1938 przebywał w Maroku. Malował pejzaże, widoki polskich miast, motywy z Maroka. Powyższa praca należy do cyklu tematycznie zwiazanego z Pomorzem, który artysta wykonał w 1921, a następnie wydał w formie pocztówek.

Poz. 4, „Wisła w okolicach Grudziądza”, 1921 - kontakt