Jan DUTKIEWICZ „Pejzaż ze snopkami”

„Pejzaż ze snopkami”

olej, karton, 27 x 35 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:
2 400 zł

Malarz, uczeń Pautscha i Kamockiego w krakowskiej ASP, od 1945 związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1950-1977 był kierownikiem pracowni malarstwa krakowskiej filii ASP w Katowicach. Twórczość Dutkiewicza zdominowana jest zagadnieniami kolorystycznymi, w rozwiązaniach formalno-przestrzennych artysta chętnie nawiązuje do twórczości Cezanne`a.

Poz. 1, „Pejzaż ze snopkami” - kontakt