Johann Paul Adolf KIESSLING „Maria Magdalena”, 1868

„Maria Magdalena”, 1868

olej, płótno, 82 x 61 cm,
sygn. śr. d.: Paul Kiessling 68

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
13 500 zł

Malarz niemiecki, urodzony we Wrocławiu. Studiował w akademii drezdeńskiej. Po uzyskaniu w 1855 pierwszej nagrody za obraz „Odyseusz i Eurydyka”, udał się na stypendium do Włoch. Naukę kontynuował w Antwerpii i Paryżu. Mieszkał kolejno w Rzymie, Berlinie i Dreźnie. Malował kompozycje mitologiczne, religijne, utrzymane w stylu klasycystycznym z elementami realizmu. Jego twórczość porównywana jest z malarstwem nazareńczyków.

Poz. 47, „Maria Magdalena”, 1868 - kontakt