Erno ERB „Kobiety na targu”

Erno ERB „Kobiety na targu”
„Kobiety na targu”

olej, tektura, 28 x 40cm,
sygn. l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
10 500 zł
Cena uzyskana:
14 200 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne o charakterystyczne grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnęciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 5, „Kobiety na targu” - kontakt

Erno ERB „Kobiety na targu”