Adam MIĘDZYBŁOCKI „Fasada ogrodowa Pałacu Prezydenckeigo w Wilnie”, 1929

„Fasada ogrodowa Pałacu Prezydenckeigo w Wilnie”, 1929

akwarela, papier naklejony na tekturę, 33 x 38 cm,
sygn. l.d.: A. Międzybłocki 1929,
na odwrocie naklejka autorska wypełniona atramentem: Autor A. Międzybłocki / Tytuł „Fragment pałacu” / Cena 100zł / Adres: Mickiewicza 1-6.

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł

Malarz, związany z wileńskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w szkole rysunkowej w Wilnie, oraz w krakowskiej ASP (1908-1913) u Wyczółkowkiego i Axentowicza. I wojnę światową spędził na Kaukazie, wrócił do Warszawy w 1919. Od 1922 mieszkał na stałe w Wilnie. Po wojnie osiadł w Gdańsku. Wiele wystawiał, najczęściej z Wileńskiem Towarzystwem Artystów Plastyków, którego był członkiem. Malował pejzaże - widoki zabytkowej architektury Wilna, Warszawy, Krakowa, Gdańska, a także portrety, inspirowane twórczością Axentowicza. Najchętniej posługiwał się techniką akwarelową.

Poz. 2, „Fasada ogrodowa Pałacu Prezydenckeigo w Wilnie”, 1929 - kontakt