Wawrzyniec CHOREMBALSKI „Dziewczyna w chuście”, 1910

„Dziewczyna w chuście”, 1910

olej, deska, 27 x 19 cm,
sygn. p.g.: W. Chorembalski / R. 1910

Cena wywoławcza:
3 000 zł

Malarz, związany z warszawskim środowiskiem artystycznym Studiował w SSP w Warszawie u Lenza i Trojanowskiego, naukę uzupełniał w Paryżu. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie często wystawiał. Malował naturalistyczne pejzaże i sceny rodzajowe. W czasie Powstania Warszawskiego spłonęła pracownia artysty, a wraz z nią większość jego przedwojennych prac.

Poz. 23, „Dziewczyna w chuście”, 1910 - kontakt