Bronisława RYCHTER-JANOWSKA „Dwór w jesiennym pejzażu”, 1922

„Dwór w jesiennym pejzażu”, 1922

olej, tektura, 24,5 x 34,5 cm,
sygn. i dedykacja l.d.: Mojej drogiej siostrzeniczce / Zosi Olszewskiej / Br. Rychter- Janowska 1922.

Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
7 800 zł

Malarka, kształciła się w akademii monachijskiej (1898-1901), naukę kontynuowała w akademii florenckiej i w Rzymie, a także w Krakowie u Stanisławskiego. W latach 1909-1910 prowadziła szkołę malarstwa w Starym Sączu. Malowała niewielkich rozmiarów pejzaże, widoki dworów polskich, ich stylowe wnętrza, martwe natury i portrety.

Poz. 6, „Dwór w jesiennym pejzażu”, 1922 - kontakt