Edward PODGÓRSKI „Autoportret”

„Autoportret”

olej, karton, 46 x 34,5 cm,
sygn. na odwrocie: Podgórski Edward / Kołomyja / Autoportret / (olejny).
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
2 700 zł

Rzeźbiarz, snycerz i malarz, uczeń Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem, szkoły przemysłu artystycznego w Wiedniu i akademii monachijskiej. Do ważniejszych prac artysty należą grupy rzeźbiarskie i dekoracja rzeźbiarska widowni, zaprojektowane w latach 1898-99 dla nowego gmachu Teatru Miejskiego we Lwowie. Od 1902 uczył snycerstwa w Szkole Przemysłu Drzewnego w Kołomyi, gdzie w 1900 osiadł na stałe. Zajmował się rzeźbą portretową, wykonywał drewniane rzeźby ołtarzowe, brał udział w licznych wystawach, m.in. w TPSP w Krakowie i Warszawie.

Poz. 26, „Autoportret” - kontakt