DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 27 września 2008 - godz. 16.00

: srebro, szkło bezbarwne, szlifowane, okrągła podstawa z 6 obręczami na pojemniki, 2 miseczki, 2 butelki z korkami, musztardnica z  pokrywką i łyżeczką, pojemnik na pieprz z zakrętką, wydatny uchwyt w formie  stylizowanej pętli, wys. 30 cm, srebro pr. 750,
Niemcy, 2. poł. XIXw.
SREBRNY KOMPLET DO PRZYPRAW
srebro, szkło bezbarwne, szlifowane, okrągła podstawa z 6 obręczami na pojemniki, 2 miseczki, 2 butelki z korkami, musztardnica z pokrywką i łyżeczką, pojemnik na pieprz z zakrętką, wydatny uchwyt w formie stylizowanej pętli, wys. 30 cm, srebro pr. 750, Niemcy, 2. poł. XIXw.
Cena wywoławcza:
3 000 zł
Cena uzyskana:
3 000 zł

Poz. , Aukcja nr 83 - 27.09.2008 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 83 - 27.09.2008 - kontakt

: mosiądz miedziowany i srebrzony, szkło bezbarwne, szlifowane, kwadratowa  podstawa na 4 nóżkach, z 4 obręczami na pojemniki,  2 butelki z korkami, musztardnica z  pokrywką srebrną (Londyn, 1931) i srebrzoną łyżeczką, pojemnik na pieprz z zakrętką, uchwyt w formie pętli ze stylizowaną dekoracją roślinną, wys. 19 cm, Anglia, ok. 1930
KOMPLET DO PRZYPRAW
mosiądz miedziowany i srebrzony, szkło bezbarwne, szlifowane, kwadratowa podstawa na 4 nóżkach, z 4 obręczami na pojemniki, 2 butelki z korkami, musztardnica z pokrywką srebrną (Londyn, 1931) i srebrzoną łyżeczką, pojemnik na pieprz z zakrętką, uchwyt w formie pętli ze stylizowaną dekoracją roślinną, wys. 19 cm, Anglia, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 350 zł

: srebro, wewnątrz złocone, wysklepiona owalna stopa na 4 wolutowych  nóżkach, krótki trzon, owalna puklowana czara, z falistą, wywiniętą krawędzią, dwoma rocaille`owymi kartuszami i dwoma ażurowymi uchwytami, w kartuszach grawerowane daty 1871-1896 i monogram TH, wys. 21,5cm, waga 950g, sr. pr. 826, duńskie cechy probiercze z datą (18)96, monogram probierza SG (Simon Groth, 1863-1904), monogram złotnika VC, Dania, 1896
PATERA W FORMIE MUSZLI
srebro, wewnątrz złocone, wysklepiona owalna stopa na 4 wolutowych nóżkach, krótki trzon, owalna puklowana czara, z falistą, wywiniętą krawędzią, dwoma rocaille`owymi kartuszami i dwoma ażurowymi uchwytami, w kartuszach grawerowane daty 1871-1896 i monogram TH, wys. 21,5cm, waga 950g, sr. pr. 826, duńskie cechy probiercze z datą (18)96, monogram probierza SG (Simon Groth, 1863-1904), monogram złotnika VC, Dania, 1896
Cena wywoławcza:
6 500 zł

: srebro, złocenie, szkło bezbarwne, szlifowane; owalny korpus na 4 wolutowych nóżkach, wolutowe uchwyty, reliefowa dekoracja w formie roślin  i muszli, w dwóch owalnych medalionach grawerowane litery L i M, wym.: 17 x 43,5 x 17,5cm, waga 755g, sr. pr. 84, cecha probierni petersburskiej z lat 1908-1926, sygnatura firmy złotniczej braci Graczewów (Michaił i Siemion Graczewowie po śmierci ojca, Gawryły Pietrowicza Graczewa, prowadzili założoną przez niego w Petersburgu firmę złotniczą ). St Petersburg, 1908-1917
ŻARDINIERA BRACI GRACZEWÓW
srebro, złocenie, szkło bezbarwne, szlifowane; owalny korpus na 4 wolutowych nóżkach, wolutowe uchwyty, reliefowa dekoracja w formie roślin i muszli, w dwóch owalnych medalionach grawerowane litery L i M, wym.: 17 x 43,5 x 17,5cm, waga 755g, sr. pr. 84, cecha probierni petersburskiej z lat 1908-1926, sygnatura firmy złotniczej braci Graczewów (Michaił i Siemion Graczewowie po śmierci ojca, Gawryły Pietrowicza Graczewa, prowadzili założoną przez niego w Petersburgu firmę złotniczą ). St Petersburg, 1908-1917
Cena wywoławcza:
5 400 zł
Cena uzyskana:
5 400 zł

: srebro, koliste puklowane stopy, tralkowe trzony, esowato wygięte ramiona, wys. 28cm, waga 944g, niemieckie cechy po 1886, znak warsztatowy złotnika Gebrüder Deyhle, Schwäbisch Gmund, sygn. detalisty: Lemor Breslau (Julius Lemor Breslau Fabryka Wyrobów Srebrnych , 1818-1945 – znana wrocławska rodzina wytwórców sreber), Niemcy, ok. 1910
PARA TRÓJRAMIENNYCH ŚWIECZNIKÓW
srebro, koliste puklowane stopy, tralkowe trzony, esowato wygięte ramiona, wys. 28cm, waga 944g, niemieckie cechy po 1886, znak warsztatowy złotnika Gebrüder Deyhle, Schwäbisch Gmund, sygn. detalisty: Lemor Breslau (Julius Lemor Breslau Fabryka Wyrobów Srebrnych , 1818-1945 – znana wrocławska rodzina wytwórców sreber), Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
4 000 zł

: srebro, korpus prostokątny o ściętych  narożnikach, na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa obwiedziona taśmą z reliefowym ornamentem roślinnym, dekorowana plakietką z motywem gałązek róży, ścianka frontowa z dwoma plakietkami w formie rozetek i grawerowanym monogramem SS, otwór na kluczyk zaślepiony, zamek wymontowany, wym. 7 x 14 x 9cm, waga 375g, cechy probierni berlińskiej po 1818 z literą K i drugiego probierza z litera A, wężyk probierczy, Berlin, ok.1830
CUKIERNICA EMPIROWA
srebro, korpus prostokątny o ściętych narożnikach, na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa obwiedziona taśmą z reliefowym ornamentem roślinnym, dekorowana plakietką z motywem gałązek róży, ścianka frontowa z dwoma plakietkami w formie rozetek i grawerowanym monogramem SS, otwór na kluczyk zaślepiony, zamek wymontowany, wym. 7 x 14 x 9cm, waga 375g, cechy probierni berlińskiej po 1818 z literą K i drugiego probierza z litera A, wężyk probierczy, Berlin, ok.1830
Cena wywoławcza:
3 000 zł

: srebro, cebulasty puklowany korpus na 4 wygiętych nóżkach w formie plastycznych muszli, pokrywa zwieńczona sterczyną w formie kwiatu, esowate potrójne uchwyty w formie plastycznych gałązek, na korpusie grawerowane medaliony i motywy roślinne,  waga 473g, wys. 15cm, sr. pr. 1 (950), francuska cecha po 1838, sygnatura złotnika: Debain (Alphonse Debain - wybitny złotnik francuski, czynny w Paryżu ok. 1883-1911, jego uczniem był m.in. Puiforcat), Francja,  k. XIXw.
CUKIERNICA
srebro, cebulasty puklowany korpus na 4 wygiętych nóżkach w formie plastycznych muszli, pokrywa zwieńczona sterczyną w formie kwiatu, esowate potrójne uchwyty w formie plastycznych gałązek, na korpusie grawerowane medaliony i motywy roślinne, waga 473g, wys. 15cm, sr. pr. 1 (950), francuska cecha po 1838, sygnatura złotnika: Debain (Alphonse Debain - wybitny złotnik francuski, czynny w Paryżu ok. 1883-1911, jego uczniem był m.in. Puiforcat), Francja, k. XIXw.
Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł

: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, dzbanuszek na mleko, cukiernica, podłużna ośmioboczna taca;  korpusy wazonowe, w dolnej partii wieloboczne, na kolistych stopach, wym tacy: 52,5 x 36cm, waga 3899g,  srebro pr. 925, niemieckie cechy po 1886, sygnatura złotnika: Gebr. Friedländer (Gebrüder Friedländer – berlińska firma złotnicza, założona w 1829), Berlin, ok. 1920
SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY
dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, dzbanuszek na mleko, cukiernica, podłużna ośmioboczna taca; korpusy wazonowe, w dolnej partii wieloboczne, na kolistych stopach, wym tacy: 52,5 x 36cm, waga 3899g, srebro pr. 925, niemieckie cechy po 1886, sygnatura złotnika: Gebr. Friedländer (Gebrüder Friedländer – berlińska firma złotnicza, założona w 1829), Berlin, ok. 1920
Cena wywoławcza:
13 500 zł