Eugeniusz Marcin KAZIMIROWSKI „Wieża Giedymina w Wilnie”, 1917

Aukcja nr 81 - 07.06.2008

„Wieża Giedymina w Wilnie”, 1917

olej, tektura, 25 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: Wilno 917 / E. Kazimirowski

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
3 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP, m.in. w pracowniach Łuszczkiewicza, Axentowicza, Wyczółkowskiego. Studia kontynuował w Monachium i Paryżu, oraz w Akademii św. Łukasza w Rzymie. Początkowo mieszkał w Krakowie, a od 1914 w Wilnie. Malował pejzaże wileńskie, sceny myśliwskie, portrety, kompozycje religijne, zajmował się scenografią i kościelną polichromią. Aktywnie uczestniczył w wystawach krakowskiego TPSP. Od 1939 był prezesem Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.

Poz. 1, „Wieża Giedymina w Wilnie”, 1917 - kontakt