Aleksander LASZENKO „Motyw z Sahary”, 1930

Aukcja nr 81 - 07.06.2008

„Motyw z Sahary”, 1930

olej, sklejka, 42,5 x 35 cm,
sygn. l.d.: A. Laszenko / 30;
na odwrocie napis tuszem: Sylvette de Sahara / 1930. Alexandre de Liachenko / Fontenay sous Bois Villa Memoris 5 / (napis nieczytelny).

Cena wywoławcza:
3 400 zł

Malarz, drzeworytnik, podróżnik . Dobry warsztat malarski zawdzięczał odbytym w Petersburgu studiom, jako grafik posługiwał się techniką drzeworytu barwnego, którego uczył się w Japonii. Odbył kilka podróży artystycznych do Maroka, Algieru, Egiptu i Tunezji. W jedynej wydanej w 1936 tece graficznej zaprezentował tematy i motywy wschodnie, zawarte w niej drzeworyty cieszyły się dużą popularnością.

Poz. 5, „Motyw z Sahary”, 1930 - kontakt