Stanisław KLIMOWSKI „Hel”

Aukcja nr 81 - 07.06.2008

Stanisław KLIMOWSKI „Hel”
„Hel”

olej, tektura, 23 x 32 cm,
sygn, l.d.: S. Klimowski.
Powyższą pracę obecny właściciel kupił bezpośrednio od Stanisław Klimowskiego w jego katowickiej pracowni.

Cena wywoławcza:
2 400 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach Axentowicza, Malczewskiego i Laszczki, żołnierz Legionów. Podróżował po Europie odwiedzając Austrię, Niemcy, Włochy i Francję. Mieszkał w Wiśniczu i Zakopanem. W 1962 osiadł na stałe w Katowicach. Był wybitnym portrecistą, początkowo wyraźnie inspirując się twórczością Axentowicza. Malował pejzaże, martwe natury, wykonywał kompozycje religijne dla kościołów.

Poz. 6, „Hel” - kontakt

Stanisław KLIMOWSKI „Hel”