Zbigniew GOSTWICKI „Żniwa”, 1934

„Żniwa”, 1934

olej, płótno, 48 x 60 cm,
sygn. p.d.: Jarosz Gostwicki / 1934.
Na odwrocie drukowana naklejka nieznanej galerii, wypełniona atramentem: „Jarosz Gostwicki / (tytuł nieczytelny) / olej”.

Cena wywoławcza:
4 500 zł

Malarz, związany z krakowskim środowiskiem artystycznym, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach Axentowicz, Weissa i Pautscha. Studia kontynuował w Paryżu u Pankiewicza. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Przedwojenne malarstwo Gostwickiego określa intensywny kolor, prace powojenne, choć o bogatej fakturze, są prawie monochromatyczne.

Poz. 2, „Żniwa”, 1934 - kontakt