Józef CHLEBUS „Wybrzeże francuskie”

„Wybrzeże francuskie”

olej, tektura, 39 x 64 cm,
sygn. p.d.: Chlebus

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
6 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach Axentowicza i Kamockiego (1920-1925). Po studiach odbył podróże do Włoch i Francji. W latach 1937-1939 mieszkał w Katowicach. Aresztowany w 1944 trafił do obozu w Oświęcimiu, następnie do Mauthausen i Melku, gdzie został zamordowany. Swoje prace wystawiał w warszawskiej Zachęcie, w TPSP w Krakowie, w Salon des Artistes Français w Paryżu. Najczęściej podejmował tematykę portretową, znany jest z nastrojowych pejzaży morskich, widoków Tatr, martwych natur.

Poz. 10, „Wybrzeże francuskie” - kontakt