Feliks Michał WYGRZYWALSKI „Wenecja”, 1923

„Wenecja”, 1923

olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. l.d.: Venezia 1923 / F.M. Wygrzywalski

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny z arabskich targowisk, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności.

Poz. 9, „Wenecja”, 1923 - kontakt