Johann Georg MEYER VON BREMEN „Rodzina przy kołysce”, 1842

„Rodzina przy kołysce”, 1842

olej, deska, 26 x 21,5 cm,
sygn. l.d.: Meyer von Bremen 1842

Cena wywoławcza:
28 000 zł

Malarz, studiował w akademii w Düsseldorfie u Karla Ferdinanda Sohna i Friedricha Wilhelma Schadowa. Początkowo malował tematy biblijne. Sławę przyniosły mu kameralne sceny rodzajowe, oddające łagodny nastrój rodzinnych spotkań i prostych zajęć domowych. Tematów i inspiracji szukał podczas podróży po Hesji, Bawarii i Szwajcarii. Regularnie odwiedzał Belgię, w 1852 przeniósł się do Berlina.

Poz. 30, „Rodzina przy kołysce”, 1842 - kontakt