Antoni Stanisław PROCAJŁOWICZ „Pejzaż ze snopkami”, 1918

„Pejzaż ze snopkami”, 1918

olej, tektura, 27,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz / 1918,
na odwrocie sygn. ołówkiem: AS Procajłowicz

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP (1896-1901) w pracowniach Cynka, Malczewskiego, Wyczółkowskiego i Stanisławskiego. Poza malarstwem sztalugowym projektował witraże, zajmował się malarstwem ściennym, uprawiał drzeworyt i litografię. Najczęściej malował pejzaże, były to zwykle niewielkich rozmiarów widoki okolic Krakowa.

Poz. 4, „Pejzaż ze snopkami”, 1918 - kontakt