Konrad WINKLER „Most w Krościenku”

„Most w Krościenku”

akwarela, 24,5 x 34,5 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Most w Krościenku / KW.

Cena wywoławcza:
1 600 zł

Malarz, krytyk i teoretyk sztuki. W czasach gimnazjalnych przyjaźnił się z Tytusem Czyżewskim, podczas pobytu we Lwowie uczęszczał na wykłady z historii sztuki prof. J. Bołoz-Antoniewicza. Był współzałożycielem ugrupowania Formiści, z czasem stał się jego teoretykiem i historykiem. W latach 1924-1927 uzupełniał naukę w paryskiej Akademii Lothe`a. Warszawski Instytut Propagandy Sztuki zorganizował artyście w 1936 wystawę monograficzną. Wczesne prace Winklera mają zdecydowanie charakter formistyczny, twórczość późniejszą cechuje malarskość i naturalizm.

Poz. 8, „Most w Krościenku” - kontakt