Erno ERB „Kobiety przy straganie”

„Kobiety przy straganie”

olej, tektura, 25,5 x 35 cm,
sygn. l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
14 000 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne o charakterystycznie grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnęciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 3, „Kobiety przy straganie” - kontakt