Józef CZAPSKI „Kobieta. Mężczyzna w berecie”

„Kobieta. Mężczyzna w berecie”

rysunek dwustronny, ołówek, akwarela, papier, 14,5 x 9,5 cm,
niesygnowany

Cena wywoławcza:
1 200 zł

Malarz, rysownik, pisarz, studiował prawo w Petersburgu, w latach 1921-1924 malarstwo u Pankiewicza w krakowskiej ASP. Wspólnie z kapistami naukę kontynuował w Paryżu . Po 7 latach wrócił do kraju. Wystawiał z grupą kolorystów, w 1938 wydał monografię J. Pankiewicza. Drugą wojnę spędził w ZSRR, razem z I Korpusem przeszedł przez Persję i Włochy do Francji, gdzie został na stałe. Tematyka jego prac to najczęściej pejzaże, proste sceny z codziennego życia miasta, ujęte w ekspresyjną, często groteskową formę.

Poz. 28, „Kobieta. Mężczyzna w berecie” - kontakt