Karol Gustaw POLITYŃSKI „Drzewo”, 1925

„Drzewo”, 1925

olej, sklejka, 40 x 56 cm,
sygn. l.d.: K. Polityński 1925

Cena wywoławcza:
2 800 zł

Konserwator, malarz, polichromista, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w krakowskiej SSP (1887-1893), studia uzupełniał w akademii monachijskiej. Od 1898 mieszkał we Lwowie, wielokrotnie wyjeżdżając na prowincję w związku z pracami malarskimi i konserwatorskimi, wykonywanymi na zlecenie kościołów m.in. w Żółkwi, Tarnopolu, Szczercu, Leżajsku. Pracował dla Teatru Miejskiego i Teatru Nowego we Lwowie, Teatru Letniego w Okocimiu. W 1929 miał pracownie przy ul. Łyczakowskiej. Poza freskami i obrazami ołtarzowymi jest autorem licznych rysunków tuszem i akwarelą.

Poz. 5, „Drzewo”, 1925 - kontakt