Zdzisław BEKSIŃSKI „Człowiek i cień”, 1990

„Człowiek i cień”, 1990

olej, płyta pilśniowa, 55 x 90 cm,
sygn. na odwrocie p.d.: Beksiński 90

Cena wywoławcza:
29 000 zł

Malarz, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Jego wszesne zainteresowanie fotografią wiąże się z wykonywaniem zawodu architekta, z czasem zajął się rysunkiem i malarstwem, które uprawiał od lat 70. Miał wystawy we Francji, Włoszech, Niemczech, Belgii. W Muzeum Historycznym rodzinnego Sanoka znajduje sie największa kolekcja prac artysty. Najbardziej znany ze swoich kompozycji fantastycznych był również znakomitym fotografem, pod koniec życia zajmował się grafiką komputerową.

Poz. 66, „Człowiek i cień”, 1990 - kontakt