DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 1 marca 2008 - godz. 16.00

: srebro, wewnątrz ślady złocenia, szkło bezbarwne, szlifowane; okrągła stopa, półkulisty, ażurowy korpus z falistą krawędzią i  ażurowym pałąkiem, całość dekorowana motywem wici roślinnej, palmet i rozetek, waga 482g, wys. 27 cm, sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak warsztatowy firmy Gebrüder Deyle, Schwäbisch Gmünd, Niemcy, ok. 1910.
KOSZ SREBRNY
srebro, wewnątrz ślady złocenia, szkło bezbarwne, szlifowane; okrągła stopa, półkulisty, ażurowy korpus z falistą krawędzią i ażurowym pałąkiem, całość dekorowana motywem wici roślinnej, palmet i rozetek, waga 482g, wys. 27 cm, sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak warsztatowy firmy Gebrüder Deyle, Schwäbisch Gmünd, Niemcy, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
4 100 zł

Poz. , Aukcja nr 78 - 01.03.2008 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 78 - 01.03.2008 - kontakt

: srebro, cebulasty puklowany korpus na 4 wygiętych nóżkach w formie plastycznych gałązek,  pokrywa na zawiasie, zwieńczona sterczyną w formie orzechów laskowych, esowaty uchwyt, puklowany dziobek, na korpusie grawerowany rocaille`owy kartusz z monogramem HJ,  waga 560g, wys. 25 cm, sr. pr. 1 (950), sygnatura złotnika: Lavallée, Francja, 2 poł. XIXw.
DZBANEK DO KAWY
srebro, cebulasty puklowany korpus na 4 wygiętych nóżkach w formie plastycznych gałązek, pokrywa na zawiasie, zwieńczona sterczyną w formie orzechów laskowych, esowaty uchwyt, puklowany dziobek, na korpusie grawerowany rocaille`owy kartusz z monogramem HJ, waga 560g, wys. 25 cm, sr. pr. 1 (950), sygnatura złotnika: Lavallée, Francja, 2 poł. XIXw.
Cena wywoławcza:
2 700 zł

: dla 12 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek,  noże i widelce do ryb, widelczyki i noże do owoców,  widelczyki do ciast, łyżeczki do deserów, łyżeczki do herbaty,  łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe: 2 widelce do wędlin, 2 łyżki do sałatek, nóż i widelec do ryb, noże do masła i sera, łyżka do sosu, łyżka wazowa, łyżka półmiskowa, łopatka półmiskowa, łopatka do ciast, łyżeczka do cukru,  szczypce do cukru; łącznie 171 sztuk, waga 7866g; sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak nieznanego złotnika;   kaseta dębowa z 4 szufladami, wym. 35 x 52 x 37 cm, Niemcy, ok. 1920
ZESTAW SZTUĆCÓW
dla 12 osób: łyżki, noże i widelce obiadowe, noże i widelce do przystawek, noże i widelce do ryb, widelczyki i noże do owoców, widelczyki do ciast, łyżeczki do deserów, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do mokki; sztućce półmiskowe: 2 widelce do wędlin, 2 łyżki do sałatek, nóż i widelec do ryb, noże do masła i sera, łyżka do sosu, łyżka wazowa, łyżka półmiskowa, łopatka półmiskowa, łopatka do ciast, łyżeczka do cukru, szczypce do cukru; łącznie 171 sztuk, waga 7866g; sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak nieznanego złotnika; kaseta dębowa z 4 szufladami, wym. 35 x 52 x 37 cm, Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
20 000 zł

: srebro, prostokątny korpus z szerokim wysklepionym kołnierzem i dwoma uchwytami, krawędzie dekorowane plastycznymi, stylizowanymi motywami liściastymi, dno wzmocnione 4 drewnianymi listwami, waga 1783g, wym. 56 x 35,5 x 3,5 cm, sr. pr. 3, austro-węgierskie cechy z lat 1872-1922, monogram złotnika FR,
Wiedeń, ok. 1900
SREBRNA TACA
srebro, prostokątny korpus z szerokim wysklepionym kołnierzem i dwoma uchwytami, krawędzie dekorowane plastycznymi, stylizowanymi motywami liściastymi, dno wzmocnione 4 drewnianymi listwami, waga 1783g, wym. 56 x 35,5 x 3,5 cm, sr. pr. 3, austro-węgierskie cechy z lat 1872-1922, monogram złotnika FR, Wiedeń, ok. 1900
Cena wywoławcza:
5 800 zł

: łyżka i 6 łyżeczek, srebro, nabierki wewnątrz złocone, waga 257,5g, sr. pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931 z literą L (Lwów), znak warsztatowy lwowskiego złotnika Władysława Buszka - czterolistna koniczyna (Władysław Buszek 1888-1945),  na mieszczącym kiedyś łyżeczki firmowym  pudełku  widniała nazwa lwowskiej firmy  J. Dąbrowski i L. Rozwarzewski z ul. Akademickiej.
KOMPLET ŁYŻECZEK DO DESERÓW
łyżka i 6 łyżeczek, srebro, nabierki wewnątrz złocone, waga 257,5g, sr. pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931 z literą L (Lwów), znak warsztatowy lwowskiego złotnika Władysława Buszka - czterolistna koniczyna (Władysław Buszek 1888-1945), na mieszczącym kiedyś łyżeczki firmowym pudełku widniała nazwa lwowskiej firmy J. Dąbrowski i L. Rozwarzewski z ul. Akademickiej.
Cena wywoławcza:
600 zł