Erno ERB „Stragan na targu”

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

Erno ERB „Stragan na targu”
„Stragan na targu”

olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
15 000 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne o charakterystyczne grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnęciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 4, „Stragan na targu” - kontakt

Erno ERB „Stragan na targu”