Aukcja nr 75 - 13.10.2007

DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 13 października 2007 - godz. 16.00

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, grawerowane, szkło rubinowe, złocone, owalna stopa na 4  nóżkach kulkach, tralkowy trzon zakończony okrągłym uchwytem, dwa esowate ramiona ze szklanymi miseczkami o wygiętych, falistych krawędziach, wym. 19,5 x 22 x10cm, cecha miejska Berlina z literą K, litera drugiego probierza C, monogram złotnika GJ,
Niemcy, ok. 1850
SOLNICZKA DWUDZIELNA
srebro tłoczone, grawerowane, szkło rubinowe, złocone, owalna stopa na 4 nóżkach kulkach, tralkowy trzon zakończony okrągłym uchwytem, dwa esowate ramiona ze szklanymi miseczkami o wygiętych, falistych krawędziach, wym. 19,5 x 22 x10cm, cecha miejska Berlina z literą K, litera drugiego probierza C, monogram złotnika GJ, Niemcy, ok. 1850
Cena wywoławcza:
950 zł

Poz. , Aukcja nr 75 - 13.10.2007 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 75 - 13.10.2007 - kontakt

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, odlewane, złocenie, wysklepiona stopa na 4 nóżkach kulkach, dekorowana plastycznym motywem winogron i liści, trzon w formie kiści winogron, czarka w kształcie liścia z wywinięta krawędzią, połączona z trzonem uchwytem w formie esowato wygiętej gałązki, wys. 23,5cm, waga 440g, sr. pr. 3,  cecha miejska Hamburga z literą C (oznaczenie probierza), polskie cechy współczesne (krakowski Urząd Probierczy), Hamburg, pocz. XIXw.
PATERA Z MOTYWEM WINOGRON
srebro tłoczone, odlewane, złocenie, wysklepiona stopa na 4 nóżkach kulkach, dekorowana plastycznym motywem winogron i liści, trzon w formie kiści winogron, czarka w kształcie liścia z wywinięta krawędzią, połączona z trzonem uchwytem w formie esowato wygiętej gałązki, wys. 23,5cm, waga 440g, sr. pr. 3, cecha miejska Hamburga z literą C (oznaczenie probierza), polskie cechy współczesne (krakowski Urząd Probierczy), Hamburg, pocz. XIXw.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, odlew, półkulisty korpus na 4 wygiętych, ażurowych nóżkach, dwa wolutowo wygięte  uchwyty, powierzchnia dekorowana reliefowymi motywami rocaille`ów, waga 413g, wys. 7cm, szer. 22cm, srebro pr. 800, niemiecka cecha po 1886, znak złotnika nieczytelny, detalista C. Metzel Halberstadt, Niemcy, ok. 1910
PATERKA NEOROKOKOWA
srebro tłoczone, odlew, półkulisty korpus na 4 wygiętych, ażurowych nóżkach, dwa wolutowo wygięte uchwyty, powierzchnia dekorowana reliefowymi motywami rocaille`ów, waga 413g, wys. 7cm, szer. 22cm, srebro pr. 800, niemiecka cecha po 1886, znak złotnika nieczytelny, detalista C. Metzel Halberstadt, Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
1 700 zł

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, korpus owalny w kształcie łódki, na owalnej wysklepionej stopie, szeroki wylew, uchwyt kabłąkowaty, krawędzie wylewu, stopy i uchwyt dekorowane antycznym ornamentem, na korpusie grawerowany monogram RK, wys.14,5 cm,  waga 437g, sr. pr. 3 (800), austro-węgierskie cechy z lat 1872-1922, złotnik Schwarz & Steiner, Wiedeń, ok. 1890
SOSJERKA SREBRNA
srebro tłoczone, korpus owalny w kształcie łódki, na owalnej wysklepionej stopie, szeroki wylew, uchwyt kabłąkowaty, krawędzie wylewu, stopy i uchwyt dekorowane antycznym ornamentem, na korpusie grawerowany monogram RK, wys.14,5 cm, waga 437g, sr. pr. 3 (800), austro-węgierskie cechy z lat 1872-1922, złotnik Schwarz & Steiner, Wiedeń, ok. 1890
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
2 500 zł

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, grawerowane, wewnątrz złocone, profilowana, wysklepiona stopa, krótki trzon z kulistym spłaszczonym nodusem, korpus w dolnej partii kulisty spłaszczony, w górnej części smukły cylindryczny o lekko wygiętej krawędzi, stopa, nodus i korpus dekorowane grawerowaną  wicią roślinnej, na korpusie motywy gryfów podtrzymujących wieniec z lirą, wys. 21 cm, śr. 11 cm, waga 383g, sr. pr. 12, sygn. „ Malcz”, „ w Warszawie”, znak warsztatowy kotwica, Warszawa, ok. 1840
PUCHAR MALCZA
srebro tłoczone, grawerowane, wewnątrz złocone, profilowana, wysklepiona stopa, krótki trzon z kulistym spłaszczonym nodusem, korpus w dolnej partii kulisty spłaszczony, w górnej części smukły cylindryczny o lekko wygiętej krawędzi, stopa, nodus i korpus dekorowane grawerowaną wicią roślinnej, na korpusie motywy gryfów podtrzymujących wieniec z lirą, wys. 21 cm, śr. 11 cm, waga 383g, sr. pr. 12, sygn. „ Malcz”, „ w Warszawie”, znak warsztatowy kotwica, Warszawa, ok. 1840
Cena wywoławcza:
5 800 zł

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, giloszowane, wewnątrz złocone, prostokątny korpus o zaokrąglonych narożnikach, na 4 wygiętych nóżkach, płaska pokrywa dekorowana motywem plecionki i kratki, wym: 7,5 x 9 x 14 cm, waga 414g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z inicjałami probierza (cyrylicą) SP i datą 1874, sygnatura złotnika T. Werner i SA (Teodor August Werner 1836-1902), znak warsztatowy kotwica (w 1864 przejął na własność warsztat K. Malcza), stan zachowania: brak zamka i kluczyka,
Warszawa, 1874
CUKIERNICA SKRZYNKOWA
srebro tłoczone, giloszowane, wewnątrz złocone, prostokątny korpus o zaokrąglonych narożnikach, na 4 wygiętych nóżkach, płaska pokrywa dekorowana motywem plecionki i kratki, wym: 7,5 x 9 x 14 cm, waga 414g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z inicjałami probierza (cyrylicą) SP i datą 1874, sygnatura złotnika T. Werner i SA (Teodor August Werner 1836-1902), znak warsztatowy kotwica (w 1864 przejął na własność warsztat K. Malcza), stan zachowania: brak zamka i kluczyka, Warszawa, 1874
Cena wywoławcza:
4 000 zł

Aukcja nr 75 - 13.10.2007

: srebro tłoczone, na owalnej stopie trzy łukowato wygięte, przenikające się ramiona, zakończone kwadratowymi tulejkami, wym. 25 x 42 x 15,5 cm, waga 874g, srebro pr. 835, niemiecka cecha po 1886, znak złotnika Jacoba Grimmingera,
Schwäbisch Gmund, Niemcy, ok. 1920
ŚWIECZNIK PIĘCIORAMIENNY
srebro tłoczone, na owalnej stopie trzy łukowato wygięte, przenikające się ramiona, zakończone kwadratowymi tulejkami, wym. 25 x 42 x 15,5 cm, waga 874g, srebro pr. 835, niemiecka cecha po 1886, znak złotnika Jacoba Grimmingera, Schwäbisch Gmund, Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
3 000 zł
Cena uzyskana:
3 200 zł