Heinrich TÜPKE „Letni Pejzaż z drzewem”

Aukcja nr 72 - 02.06.2007

„Letni Pejzaż z drzewem”

olej, tektura, 28 x 32 cm,
sygn. l.d.: H. Tüpke

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Niemiecki malarz i grafik. Studiował w szkole plastycznej we Wrocławiu u K.E. Morgensterna. Odbył podróż artystyczną do Egiptu, wędrował po polskich Tatrach. Malował pejzaże, opracował tekę ilustracji do „Symfonii Alpejskiej” Richarda Straussa. Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach muzeów we Wrocławiu i w Bautzen.

Poz. 6, „Letni Pejzaż z drzewem” - kontakt