Aukcja nr 72 - 02.06.2007

DESA Katowice - ul. Mariacka 10 - 2 czerwca 2007 - godz. 16.00

Aukcja nr 72 - 02.06.2007

: dzbanek, dzbanuszek na mleko, cukiernica, taca, srebro tłoczone, stopy koliste,  klasycyzujące korpusy, w dolnej partii wieloboczne, uchwyty pokryw w formie szyszki, na tacy grawerowany monogram APB,  sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Koch i Bergfeld, numery wzorów 57352 -3-4, detalista G. Metzel, Halberstadt,
Brema, Niemcy, ok. 1920
KOMPLET DO KAWY
dzbanek, dzbanuszek na mleko, cukiernica, taca, srebro tłoczone, stopy koliste, klasycyzujące korpusy, w dolnej partii wieloboczne, uchwyty pokryw w formie szyszki, na tacy grawerowany monogram APB, sr. pr. 800, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Koch i Bergfeld, numery wzorów 57352 -3-4, detalista G. Metzel, Halberstadt, Brema, Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
8 400 zł

Poz. , Aukcja nr 72 - 02.06.2007 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 72 - 02.06.2007 - kontakt

Aukcja nr 72 - 02.06.2007

: srebro tłoczone, wysoka kwadratowa stopa, trzon tralkowy, zakończony wazonową tulejką, 4 wygięte esowato ramiona, zakończone wazonowymi tulejkami z kwadratowymi profitkami, wys. 40 cm, waga 1110g, srebro pr. 925, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Emila Hermanna, Waldstetten,
Niemcy, poł. XXw.
ŚWIECZNIK PIĘCIOPŁOMIENNY
srebro tłoczone, wysoka kwadratowa stopa, trzon tralkowy, zakończony wazonową tulejką, 4 wygięte esowato ramiona, zakończone wazonowymi tulejkami z kwadratowymi profitkami, wys. 40 cm, waga 1110g, srebro pr. 925, niemieckie cechy po 1886, znak złotnika Emila Hermanna, Waldstetten, Niemcy, poł. XXw.
Cena wywoławcza:
3 600 zł

Aukcja nr 72 - 02.06.2007

: srebro tłoczone, giloszowane, grawerowane, prostokątny, wklęsło-wypukły korpus, wewnątrz złocony,  pokrywa na zawiasie, z grawerowanym monogramem JP w kartuszu, na dnie grawerowana data 24. 12. 1882, waga 77 g, sebro pr. 3, cecha austro-węgierska 1872-1922 z literą C, monogram złotnika JH, Praga, ok. 1880
TABAKIERKA
srebro tłoczone, giloszowane, grawerowane, prostokątny, wklęsło-wypukły korpus, wewnątrz złocony, pokrywa na zawiasie, z grawerowanym monogramem JP w kartuszu, na dnie grawerowana data 24. 12. 1882, waga 77 g, sebro pr. 3, cecha austro-węgierska 1872-1922 z literą C, monogram złotnika JH, Praga, ok. 1880
Cena wywoławcza:
800 zł