Marian KLAKLIK „Tatry w zimie”

„Tatry w zimie”

olej, tektura, 45 x 57 cm,
sygn. p.d.: Marian Klaklik

Cena wywoławcza:
3 000 zł

Malarz, związany z zakopiańskim środowiskiem artystycznym. Początkowo uczył się rysunku i malarstwa w częstochowskiej szkole Mariana Zarembskiego, studia kontynuował w warszawskiej SSP u Pruszkowskiego i Skoczylasa. Od 1928 mieszkał w Zakopanem. Uprawiał głównie malarstwo pejzażowe. Jego krajobrazy tatrzańskie cechuje łagodna kolorystyka, miękki modelunek i harmonijna kompozycja.

Poz. 9, „Tatry w zimie” - kontakt