Franciszek WÓJCIK „Roztopy”, 1945

„Roztopy”, 1945

olej, płótno, 67,5 x 90 cm,
sygn. p.d.: F. Wójcik 1945,
na odwrocie napis autorski: N. 33 / FWójcik / Roztopy / 1945

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Malarz, uczeń Państwowej Szkoły Przemysłowej we Lwowie. W krakowskiej ASP kształci się m.in. u Sichulskiego, Weissa, Jarockiego i Kamockiego. W 1938 jest stypendystą rządu włoskiego, w Rzymie organizuje swoją pierwsza zagraniczną wystawę indywidualną. Po powrocie do kraju mieszka w Zakopanem i aktywnie uczestniczy w tamtejszym życiu artystycznym. Maluje pejzaże, portrety, martwe natury, w jego licznych krajobrazach tatrzańskich widać inspiracje malarstwem Kamockiego.

Poz. 6, „Roztopy”, 1945 - kontakt