Zofia ATTESLANDER „Portret dziewczyny w kapeluszu”, 1915

„Portret dziewczyny w kapeluszu”, 1915

olej, tektura, 101 x 74 cm,
sygn. l.d.: Zo / Atteslander / 1915

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
16 200 zł

Malarka, studiowała w krakowskiej ASP u Malczewskiego, naukę kontynuowała u Lenbacha i Grocholskiego w Monachium. Przebywała w Paryżu i Krakowie, w 1913 osiadła w Berlinie. Wystawiała w krakowskim TZSP, w TPSP we Lwowie, oraz w Berlinie. Była znaną i poszukiwana portrecistką, portretowała m.in. rumuńską rodzinę królewską.

Poz. 61, „Portret dziewczyny w kapeluszu”, 1915 - kontakt