Stanisław MATZKE „Po kąpieli”, 1931

„Po kąpieli”, 1931

olej, płótno, 34 x 48,5 cm,
sygn. p. d.: Stanisław Matzke 1931,
na odwrocie napis atramentem: „Stanisław Matzke: Po kąpieli” i dwie nalepki z wystaw w TPSP we Lwowie i w warszawskim Instytucie Propagandy Sztuki

Cena wywoławcza:
3 200 zł

Malarz, pedagog, uczeń krakowskiej SSP, m.in. w pracowni Malczewskiego. Studia uzupełniał w Monachium. Pracował jako nauczyciel w szkole w Stanisławowie. Podróżował do Włoch i Afryki. Miał wystawy indywidualne w Warszawie, Lwowie i Krakowie. Wiele miejsca w swej twórczości poświęcił motywom pejzażowym z Majorki, Włoch i Algerii. Malował również portrety i martwą naturę.

Poz. 50, „Po kąpieli”, 1931 - kontakt