Jan KRZYSZKOWSKI „Okolice Myślenic”, ok. 1925

„Okolice Myślenic”, ok. 1925

olej, tektura, 33,5 x 40 cm,
sygn. p.d.: J. Krzyszkowski,
na odwrocie drukowana naklejka ZPAP, wypełniona atramentem, z nazwiskiem autora, tytułem i datą 1925

Cena wywoławcza:
3 000 zł

Malarz i pedagog, uczeń krakowskiej ASP. W latach 1914-1918 służył w Legionach. Po I wojnie pracował jako nauczyciel w Krakowie i Myślenicach. Był członkiem krakowskiego oddziału ZZPAP i wiceprezesem Związku Legionistów. Najczęściej podejmował tematykę pejzażową, tematycznie związaną z okolicami Myślenic.

Poz. 10, „Okolice Myślenic”, ok. 1925 - kontakt