Stanisław GAŁEK „Nad Morskim Okiem”

„Nad Morskim Okiem”

olej, płótno, 57 x 77,5 cm,
sygn. p.d.: ST. Gałek

Cena wywoławcza:
5 400 zł
Cena uzyskana:
5 400 zł

Wybitny pejzażysta tatrzański, uczeń krakowskiej ASP w pracowni Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia kontynuował w Monachium i paryskiej École Nationale des Beaux-Arts. Swoje prace wystawiał m.in. w Wiedniu w Hagebundzie, w Berlinie i Budapeszcie. Pejzaże tatrzańskie artysty cechuje znakomita umiejętność oddania nastroju i kolorytu gór oraz dobre przygotowanie warsztatowe.

Poz. 8, „Nad Morskim Okiem” - kontakt